reklama vialitera
stlp stlp stlp stlp
stlp stlp stlp stlp
Google

Aktuálne!

• od októbra 2008, bežia strán-
ky u nového poskytovateľa
webhostingu
(www.KonGo.sk)

• chcel by som poprosiť, aby
ste mi neposielali maily vo veci
prekladov latinčiny - latinsky
(latinkou) viem akurát písať...

• pri prechode na nový web-
hosting sa mi nepodarilo odzá-
lohovať emailovú schránku

(ospravedlňujem sa, ale správy
zhruba od leta až po október, mi
v prípade aktuálnosti a záujmu
prepošlite na pôvodný email:
viahistoria@viahistoria.sk )

• september 2008 - stránky i mailová schránka boli mimo prevádzku, z dôvodu prechodu na nový webhosting

Technické informácie Späť na Via Historia

Technické informácie


Linky:

     Na stránkach Via et historiam nájdete okolo 15 000 jedinečných liniek stránok z Čiech a zo Slovenska. ktoré majú aspoň čo - to spoločného z históriou alebo spoločenskými vedami. Linky sú radené do jednotlivých kategórií, tak aby orientácia bola čo najintujívnejšia a najprehľadnejšia. Z tohto dôvodu sa niektoré sekcie opakujú viac krát.


Vyhľadávanie v katalógu:

     K čo najjednoduchšiemu spôsobu nájdenia toho správneho webu môžete využit i vyhľadávania v našej databáze - naľavo hore. Požiadavka sa bude vyhľadávať v databáze liniek, popisov a adries webov ktoré web obsahuje. Pre presnejšie vyhľadanie, alebo viac slovnú frázu odporúčame využiť možnosť rozšíreného vyhľadávania. Vyhľadávanie v katalógu s komletným obsahom stránok je síce plánované, ale je to zatiaľ len naše zbožné prianie.


Vyhľadávanie v Čechach a na Slovensku:

     Na pravej strane sa nachádzajú dva boxy na vyhľadávanie: jeden pre Čechy, druhý pre Slovensko. Možno Vás napadne otázka - a kde je Google? Po prvé, pokiaľ ste fanúšikom tejto služby, isto viete ako sa k nej ľahko dostať. Ale výber je taký preto, že na vyhľadávanie na Českom či Slovenskom nete nie je Google taký výkonný ako napríklad uvedené dva vyhľadávače. Je to preto, že je to pôvodom služba pre anglicky hovoriace krajiny a stále nepodporuje veci, ktoré môžu poskytnúť domáce služby - a to špecializáciu sa na domáci jazyk, napr. ohýbanie slov, možnosť využívania synoným, kompletne zvládnutú Českú či Slovenskú gramatiku a tak podobne. Ako fakt uvádzam že služby Jyxo využívajú katalógy ako Seznam.cz, Zoznam.sk, či Atlas.sk, Atlas.cz a Morfeo je produktom alebo partnerom Českého a Slovenského Centra.


Hodnotenie:

     Linky sú z prevažnej časti hodnotené a triedené do kategórií ručne! To znamená, že je síce subjektívne, ale myslím, že stále lepšie než strojové - i keď to bolo jeho základom. Do budúcna chceme priniesť zlepšenie hodnotenia stránok hlavne tým, že ich budú môcť ohodnotiť sami užívatelia.

     Na druhú stranu hodnotil som tisíce stránok zväčša podľa popisu, takže som sa mohol, alebo skôr iste som sa, mnohokrát výrazne sekol. Hodnotenie záležalo však nie len na samotnej kvalite odkazu, ale i na jej relevancii ku kategórii do ktorej bol zaradený. Váš odkaz sa totižto môže nachádzať vo viacerých kategóriách a v každej má zrejme inú kvalitu - podľa toho nakoľko sa k nej viaže - čo je myslím objektívne. Tak keď mi budete písať aby som Vás prehodnotil, prosím uvážte i svoj vzťah ku tej alebo onej kategórii.


Pridať linku:

     Pokiaľ budete vediem, alebo ste sami tvorcom stránok, ktoré v katalógu histórie a spoločenských vied nemôžu chýbať, vyplňte dotazník - pridať odkaz, pod logom naľavo hore. Radi novú linku zaradíme.


Technické info:

     Stránky boli vytvorené ako hybrid jazyka PHP4 a statických (X)HTML stránok. Táto taktika bola použitá kôli optimalizácii pre webové vyhľadávače. Databáza beží na systéme MySQL.

     Celý web bol optimalizovaný pre prehliadače Internet Explorer 6 a Mozilla Firefox 1.2. Boli tvorené s použitím technológie XHTML a CSS2, takže pokiaľ máte verziu Internet explorer nižšiu ako 5.5 tak sa sem pravdepodobne ani nikdy nedočítate. Webhosting nám poskytuje ( za ťažké prachy ) firma SlovakNet. URL adresa domény je ( ako asi vidno ) http://www.viahistoria.sk


Iné otázky:

     Pokiaľ sa chcete spýtať, alebo dozvedieť niečo o týchto stránkach, alebo máte nejaké technické problémy, napíšte mi , budem sa Vám snažiť vyhovieť.


Web Desing

     Ak by sa Vám tento štýl desingu stránok páčil, a mali by ste záujem o vytvorenie stránok, môžete ma kontaktovať - iste sa dohodneme. ( I keď verím tomu, že klasikom vo webmasteringu - najmä programátorom - sa z toľkých obrázkov a farieb môžu panenky prevracať ( viem o tom niečo, pracujem ako informatik a kolegov ako tak poznám - že pán riaditeľ :-) ), ale ja sa nerád prezentujem ako programátor - desing ma baví oveľa viac. Viac z toho čo som už urobil - či súkromne alebo pre firmu ( Continental Matador ) si môžete pozrieť na tejto stránke.


vyhledávání ČR via vyhledávač Jyxo
vyhľadávanie SR vyhľadávač Morfeo
.
.
.
spodok strany
Hlavná strana | Info | Kontakt |  ©2005-2008 Daniel Riško