Ako zariadiť veľkú obývačku

Ako zariadiť veľkú obývačku

Vlastníte dom s veľkou obývačkou, ktorá vyzerá chaoticky? Neviete ako zariadiť veľkú miestnosť tak, aby nevyzerala prázdne? Tu nájdete tipy ako zaradiť veľkú obývačku tak, aby vyzerala útulne  a usporiadane.

Ukotvite priestor

Ako prvý krok je výhodné priestor vašej miestnosti ukotviť, to znamená umiestniť do nej nejaký veľký kus nábytku, ktorý bude akoby hlavný bod vašej obývačku a podľa, ktorého budete umiestňovať zvyšok zariadenia. Takzvaná nábytková kotva by mal byť dostatočne veľký kus nábytku. Tá by mala určovať aj štýl izby. Takže pri výbere napríklad obývacej steny si dobre premyslite do akého štýlu budete vašu izbu ladiť a či sa dostatočne hodí ku farbe steny a podlahe. Tie najlepšie obývacie steny na tento rok si môžete prezrieť na ModerneObyvacieSteny.sk.

Rozdeľte priestor na zóny

Nebojte sa urobiť vašu obývačku multifunkčnou. Rozdeľte priestor na jednotlivé zóny podľa účelu. Napríklad zóna okolo obývacej steny môže mať len kreslá a slúžiť prevažne na čítanie kníh. Iný priestor vyhraďte na pohodlné sledovanie televízie, ďalší na prácu s počítačom, atď. V prípade potreby sa nebojte nejakú zónu obetovať aj deťom ako tvorivý alebo hrací kútik.

Nebojte sa oddeliť priestor aj vizuálne

Pokiaľ predelíte jednotlivé zóny väčším kusom nábytku alebo dokonca nejakým vstavaným múrikom nadobudne vaša miestnosť ešte usporiadanejší vzhľad. Nebojte sa odlepiť gauč alebo nízke skrinky od steny a použiť ich ako deliace hranice. Taktiež sa nebojte kombinovať rôzne malé koberce pre jednotlivé zóny namiesto jedného, veľkého, spoločného koberca. Aké koberce sa hodia do jednotlivých obývačiek môžete nájsť na tejto webovej adrese.

domacnost

Dávajte pozor na pomer nábytku a stropu

Pokiaľ má vaša miestnosť vysoký strop zvoľte radšej vyšší nábytok. Ak by ste vo vysokej miestnosti ponechali príliš nízky nábytok mohol by vypadať neprirodzene malo a vaša miestnosť by vypadala prázdno.

Naopak, ak máte miestnosť s nízkym stropom zvoľte nižší nábytok. Inak bude vaša miestnosť vyzerať preplnene.

Stavte na doplnky

Veľká miestnosť si priam vyžaduje veľké doplnky. Nebojte sa nadrozmerných fotografii alebo naozajstných veľkých obrazov. Pokojne vytvorte zónu, ktorá bude pozostávať len z veľkých sedacích vakov a nadrozmerných vankúšov. Nemusíte sa báť ani veľkých hodín (ak nenarúšajú štýl miestnosti)  vo vitríne alebo priamo v obývacej stene.

Zútulnite si priestor

Zvoľte príjemné teplé osvetlenie namiesto žiariviek a LED žiaroviek, prípadne sa nebojte niektoré zóny osvetliť farebnými LED svetlami (snažte sa vyberať najmä teplé farby). Steny taktiež nafarbite teplou farbou a strop naopak neutrálnou. Nezabudnite pri tom na lišty (medzi stropom a farbou steny nechajte pás farby rovnakej ako je strop), toto však platí len pre miestnosti s vysokým stropom, pretože takéto farebné prevedenie strop opticky zníži.

Nezabúdajte pridať do miestnosti rastliny, tie vašu obývačku zatraktívnia. Pokiaľ máte veľké okná neváhajte a pridajte k ním veľké závesy. Nebráňte sa ani väčšiemu počtu vankúšov alebo iných doplnkov.

Nezabúdajte na štýl

Snažte sa všetky predmety a hlavne veľké kusy nábytku ako je obývacia stena a gauč zladiť do jedného štýlu. Ak tak neurobíte môže vaša izba nakoniec vyzerať príliš chaoticky a neusporiadane.

Veríme, že sme vám s výberom nábytku pre vašu obývačku pomohli. Držíme palce pri nákupe či už obývacej steny alebo doplnkov. Do budúcna prajeme príjemne strávené chvíle v kruhu vašej rodiny a známych práve vo vašej na novo zorganizovanej obývačke.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *